TJ Brno Favorit

TJ Favorit Brno slaví už šedesát let!

Pokud sledujete svět sportu, pak vám neuniká jistě žádná akce, která se koná například v Brně. V Brně se různé akce konají neustále, tedy ty, které se pojí se sportem. Vždyť se není čemu divit, právě tady je místa ke sportování habaděj a neustále také další místa rostou. V současné době se navíc Brnem otřásají oslavy, které se pojí narozenin brněnského cyklistického klubu. TJ Favorit Brno totiž už od svého vzniku slaví rovných šedesát let!

Oslavy těchto kulatých, jubilejních narozenin se nesou Brnem opravdu viditelně. Například brněnský velodrom včera hostil právě tyto oslavy šedesátiletého cyklistického klubu. Co všechno se na oslavách dělo, jak to zde vypadalo a o co jste přišli, pokud jste nebyli těchto oslav součástí, vám právě teď prozradíme!

Jak to všechno začalo?

Oslavy šedesáti let TJ Favoritu Brno byly zahájeny už v polovině září, kdy se odstartovaly unikátním závodem Grand Prix, kterým je Brno doslova proslulé. V Olympijské disciplíně vyhrál konkrétně Szymon Krawczyk (tedy Polák), na druhém místě se umístil Daniel Staniszewskim a třetí dojel do cíle Ir – Felix English. Co se týče českých jezdců, tak nejlepší byl Denis Rugovac, který dojel dvanáctý.

Samozřejmě zde nebyla nouze ani o ženské závody. Závod žen vyhrála Dánka – Amalie Dideriksenová, druhá dojela Polka Kaczowská a za ní pak opět polské zastoupení v podobě Darji Pikulikové. Zde však byli Češi trochu lépe umístění – nejlepší Češka dojela sedmá a byla jí Jarmila Machačová.

Co nás čekalo dál?

Poté jsme mohli být součástí také mezinárodního bodovacího závodu na padesát kilometrů, který se nazval „Přilba Moravy 2017“. Opět závodili jak pánové, tak dámy. Byla zde však i juniorská kategorie, v níž jsme se dočkali obrovského úspěchu, protože druhé a třetí místo v tomto závodě patřilo Čechům.

Největší zážitek si však návštěvníci odnesli ze setkání s cyklistickými legendami, které závodili za brněnský oslavující klub. Mimo to byla představena i nová studie velodromu.