Stylové bydlení

Stylové bydlení bez ohrožení vaší ratolesti

Nejen každá rodina má svůj vývoj, ale také každá domácnost a její zařízení. Když přijdou na svět děti, začneme se na nábytek dívat z jiného úhlu pohledu. Vytváříme prostor pro nového člena rodiny, který má být nejen dostatečný, ale v první řadě bezpečný. Jak udělat byt stylovým tak, aby neznamenal pro malé dítě hrozbu a pro vás tím zbytečný stres?

 

Úložné prostory, které budou umět používat

Komplikované skříňky, police či vestavěné skříně jsou sice fajn, ale pro děti se používají těžko. Navíc, pokud budou něco chtít, vždy vás budou volat. Mnohem lepší je vytvořit úložné prostory, které jsou dětem přístupné a zároveň snadno použitelné. Například zásuvky pod sedačkou, postelí, či různé boxy na kolečkách, do kterých hračky rychle sklidí a je uklizeno.

 

Vytvořte prostor pro děti nedaleko vašeho pokoje

Nebo vašeho místa na relax či práci. Je skvělé, když například otevřete dveře do vašeho pokoje a můžete přitom pracovat či relaxovat a zároveň i mít dohled nad tím, co dělají vaše děti. I pro ně samotné je mnohem bezpečnější a lepší, když vědí, že jste hned blízko nich. V obýváku jim vytvořte prostor na hraní vedle vašeho gauče. Samozřejmě, postupně třeba děti učit využívat vlastní pokoj.

 

Přírodní koutek

Kousek přírody v interiéru působí vždy osvěžujícím dojmem. Dekorativní stojan či vyvýšený květináč může působit i velmi stylově. Vybírejte stabilní stojany či květináče a umístěte do nich například sukulenty nebo jiné rostliny, o které se netřeba hodně starat. Samozřejmě, ověřte si, zda nejsou nebezpečné! Velmi dobře působí stabilní a těžké kamenné květináče vložené do pevných kovových nožiček. Mnohé mají různé stylové dekorace, které zpříjemní prostor obývacího pokoje, vstupní haly či jídelny.