Státní hrad Veveří

Státní hrad Veveří – dominanta nejen Brna, ale celé ČR

Brno jakožto jedno z největších měst České republiky dnes a denně láká tisícovky turistů, kteří chtějí poznat jeho krásu. Je to však jistý závazek – město se musí neustále snažit o to, aby mělo co návštěvníkům nabídnout. Ovšem Brno nemá o akce a události nouze. Na zdejším výstavišti se stále něco velkého koná. Samozřejmě to není jenom o akcích, ale hlavně také i o zdejších dominantách, které Brnu vévodí.

Jednou takovou dominantou je samozřejmě hrad a pevnost Špilberk. Jedná se o krásnou stavbu, která láká nejen turisty, ale také i zdejší obyvatele tohoto města. Je však nutné poznamenat, že Špilberk není jedinou atrakcí pro turisty – lidé se zde mohou podívat i na hrad Veveří, který je jedním z nejrozlehlejších komplexů nejen v Brně, ale v celé České republice.

Hrad Veveří jako místo pro pořádání kulturních akcí

Než si však zmíníme něco více o hradu jako takovém, je nutné poznamenat, že okolí hradu je naprosto jako z pohádky. Hrad je obložen krásnými rozlehlými lesy a právě proto je možná lákadlem pro tolik turistů, kteří se zde vydávají nejen na pěší, ale také na cyklistické výlety. Jedná se vlastně o jakési romantické středověké sídlo, a tak se není čemu divit, když je právě toto místo tak navštěvované.

Nicméně je nutné poznamenat, že v současné době probíhá neustálá rekonstrukce, která však každým rokem umožňuje lidem vidět nové a nové prostory a novinky, a tak se návštěva hradu Veveří vyplatí každým rokem.

Možná se sem však dostanete hlavně proto, že chcete být součástí zdejších společenských a kulturních akcí. Těch je tu totiž opravdu plno – konají se zde nejen výstavy, ale také koncerty, košty vín a také i vinařské slavnosti.