divadlo Reduta

Co se hraje v divadle Reduta?

Pokud nevíte, kam byste se měli vydat třeba o takového víkendu, pak zajděte za kulturou. Kultura jako taková je dneska velice oblíbená, tedy hlavně ve formě festivalů nebo ve formě oblíbených divadel. Dneska skutečně jsou divadelní představení vyprodána, což je v pořádku v souvislosti s tím, jak kvalitní hry se dneska v divadlech hrají. I v brněnských divadlech se herci neustále překonávají. Ovšem nyní tam nastane hotový Teror.

Brno oplývá hned několika skvělými divadly, do nichž byste jednou měli určitě zavítat. Divadelní představení má každé něco do sebe. Většinou však vybíráme podle hereckého obsazení než podle toho, kolik takové představení vlastně stojí.

Nyní se do brněnských divadel chystají novinky. Například v brněnském divadle Reduta se nyní budete moct podívat na drama Teror.

Činohra Národního divadla Brno

Toto divadelní představení nepochází přímo z režie divadla Reduta, ale přichází do Reduty z Národního divadla Brno. Jedná se o exkluzivní představení, o drama velice známého autora Ferdinda von Schiracha (pokud ho neznáte, pár informací naleznete na konci článku).

Premiéru mělo toto představení v pátek 13. října. Hlavní role si zahrála například Eva Novotná, Dušan Hřebíček nebo třeba Zdeněk Dvořák, Klára Apolenářová, Jan Grundamnn či Martin Siničák.

O čem tato činohra bude?

Abychom vás trochu navnadili na zhlédnutí tohoto vystoupení, tak vám o této činohře něco řekneme. Tato činohra pojednává o terorismu, o násilí a taky o ohromujícím strachu. Zároveň je to příběh plný odvahy jednat i za cenu toho, že překročíme zákon. Samozřejmě se zde setkáte i s tím, jakou váhu či cenu má takový lidský život, který bývá mnohdy opravdu v sázce.

Něco o autorovi:

Ferdidand von Schirach je povoláním právník. Je tedy zajímavé, jak velice často čerpá inspiraci ze soudní praxe, kterou vkládá do svých románů.