Dentální hygiena

Proč je třeba chodit na dentální hygienu?

V současné době bychom měli dbát na to, abychom pravidelně chodili k lékařům. Přece jenom na každém rohu na nás číhají viry a bakterie, stravujeme se navíc hodně nezdravě, škodíme tím zubům, ale škodíme i očím, když neustále sledujeme televize, koukáme do monitorů počítače nebo jsme stále na telefonu. Prohlídky u doktorů jsou skutečně povinností, na kterou bychom neměli zapomínat. Dbát bychom měli zejména na zubaře, protože právě ti nám mohou zajistit bezbolestnou konzumaci jídla.

V dnešní době je skutečně málo zubařů, kteří by se řadili k těm kvalitním. Rodiče často ženou děti do studia právě tohoto oboru, protože chtějí, aby se v budoucnu měli dobře. Jenže samozřejmě na zubaře to chce mít žaludek.

Samozřejmě být zubařem není jenom o tom, že spravujeme lidem zuby, ale taky je to o provádění dentální hygieny, která je skutečně nezbytnou.

Co je to dentální hygiena?

Dentální hygiena je ordinační čištění zubů lékařem, během kterého dojde k perfektnímu vyčištění vašeho chrupu. Pomocí ultrazvuku se najdou tvrdé usazniny, které se následně odstraní z povrchu zubů. Odstraní se taky zubní kámen i zubní plak, který je často důvodem toho, proč se vyskytne zubní kaz. Následně se vám odstraní i drobné měkké usazeniny ze zubního povrchu a následně jsou zuby nejen leštěny, ale taky se posílí zubní sklovina fluoridovou pastou.

Proč je třeba chodit na dentání hygienu?

Dentální hygiena by se měla opakovat, a to dvakrát do roka (tedy jednou za půl roku). Dentální hygiena je skutečně potřeba, protože se tak předejde tvorbě zubního kamene i zubního kazu. Sníží se tím navíc riziko onemocnění paradontu nebo se sníží riziko jiných dalších onemocnění.

Po dentální hygieně budete mít zuby krásně čisté, budou na pohled i bělejší a na pohlazení hladší. Po dentální hygieně můžete jíst cokoliv, ovšem je doporučeno se tři dny vyhýbat kávě či červenému vínu.