Galakoncert JAMU

Přišli jste na galakoncert JAMU?

Ten, kdo chce být jednou v životě hercem, scénáristou nebo režisérem, by měl studovat na katedrách školy AMU. Určitě tyto školy znáte – v Praze najdeme například DAMU, Brno se pyšní krásnou JAMU. A právě brněnská JAMU se v nedávné době pyšnila svými už sedmdesátými narozeninami, které se rozhodla slavit jak jinak, než úžasným galakoncertem, který se konal 17. prosince v Besedním domě.

Janáčkova akademie je všem obyvatelům Brna i ostatním občanům České republiky moc dobře známá. Není se čemu divit, že na oslavu narozenin této školy přišlo tolik lidí! Samozřejmě oslavy se nenesly jenom ve znamení galakoncertu, ale galakoncertem to všechno jenom vyvrcholilo.

K oslavám patřila taky celá řada výstav, nové publikace, které byly o škole napsány, dále se hrála pouliční divadla nebo se nejen akademií linuly tóny nevšedních koncertů.

Abychom si však přiblížili nedávný koncert – koncert byl naprosto úchvatný. Vystoupil na něm Janáčkův akademický orchestr, a to pod taktovkou profesora Jana Zbavitele.