Nová pravidla parkování v Brně

Pozor na parkování v centru města – platí zde nová pravidla

Pokud často cestujete do města nebo pokud v něm dokonce žijete, moc dobře znáte problém zvaný „parkování“. Jestliže chcete zaparkovat v neplacených úsecích, jen stěží najdete volné parkovací místo. Často jste tak nuceni zaparkovat v centru, kde se běžně platí. Samozřejmě parkování v centru má svá jasná pravidla – například v takovém Brně se pravidla od prvního únorového dne změnila, proto si na to dejte velký pozor.

Řidiči se při parkování v centru Brna musí naučit nejen nová pravidla, ale taky se zanedlouho budou muset skamarádit s novými chytrými parkovacími automaty, které budou umožňovat platbu kartou. Tyto automaty jsou však otázkou příštích pár měsíců, kdežto pravidla jsou aktuální nyní. Je třeba mít na paměti nový ceník i nové časy, které platí ve vybraných ulicích v centru města.

Město bude řidiče doslova nutit k tomu, aby si nová pravidla prostudovala a zapamatovala. Posílila například i kontroly v podobě městské policie, která bude pocházet ulicemi, v nichž nová pravidla platí.