Poznejte svět nevidomých díky výstavě v brněnském Technickém muzeu

Poznejte svět nevidomých díky výstavě v brněnském Technickém muzeu

Každý den bychom měli děkovat za to, že jsme se znovu probudili, že nemáme zdravotní komplikace a že tento krásný svět vidíme. Bohužel mnozí neměli to štěstí. Najdou se mezi námi ti, kteří například nevidí. Nevidomým by se ale nechtěl stát nikdo, málokdo si dokáže představit, jaký život nevidomí mají. To však lze snadno zjistit, a to tak, když navštívíte velmi zajímavou výstavu, která se koná v brněnském Technickém muzeu.  

V Technickém muzeu v Brně se nově otevřela výstava, která bude k dispozici až do konce února. Výstava pojednává o světě nevidomých a byla otevřena při příležitosti výročí úmrtí Louise Brailla. Právě ten stojí za vznikem takzvaného Braillova písma, které je na světě už skoro dvě stě let a bez kterého by byl život nevidomých daleko složitější a těžší.  

Výstava samozřejmě nepojednává jen o zakladateli Braillova písma, ale pojednává také o celkovém životě nevidomých, co ke svému životu potřebují či jak jejich život probíhá, jestli potřebují pomoc či co si mnozí lidé myslí, ale není pravda.