brněnské gastronomie

Poznejte to nejlepší z brněnské gastronomie

Brno je město, kam se řada lidí uchyluje hlavně ke studiu. Nachází se zde takřka čtrnáct vysokoškolských budov, kam každým rokem chodí více jak osmdesát tisíc studentů. Mimo možnosti vysoké školy je Brno oblíbené hlavně proto, že se zde nachází řada významných historických památek, mezi něž se řadí hlavně oblíbený hrad Špilberk, ale také například velice oblíbený hrad Veveří.

Ostatně Brno je známé i svou jedinečnou gastronomií. O jedinečnosti brněnské gastronomie pojednával už podruhé prestižní projekt nazvaný GOURMET BRNO 2017. Probíhal na konci června tohoto roku, ale až nyní byl úspěšně završen. Teprve nyní se můžete radovat z nové brožury, v níž najdete opravdu to nejlepší z brněnské gastronomie.

Vždy poradí, co ochutnat!

Tato brožura je tu hlavně pro ty, kteří nevědí, co by si tak měli v Brně dát. Najdete v ní však po tomto druhém ročníku prestižního projektu opravdu jenom to nejlepší, co vás v Brně čeká. Letos oceněné a nejlepší pokrmy či restaurace hodnotilo zhruba jednadvacet expertů ze zhruba sedmapadesáti podniků v sedmi kategoriích, proto konkurence rozhodně nebyla malá a experti měli na svých bedrech velice těžkou úlohu.

Podle jakých kategorií se jídlo dělilo?

Při tomto projektu se jídlo posuzuje a dává do sedmi kategorií. Jedná se vlastně o místa, z nichž jídlo pochází. Je to tedy restaurace (z nichž se zapojí vždy nejvíce podniků), dále také bistra, kavárny, pivnice, vinárny a wine bary, pak taky cukrárny a bary jako takové. Tyto kategorie mají mezi sebou nováčka, a sice bistra – ty jsou totiž momentálně na vzestupu a přihlásilo se jich tolik, že to bylo opravdu nutné.

Celý výběr toho nejlepšího se posuzoval ve dvou kolech. První fáze pojednávala o seznámení s podniky jako takovými a poté bylo druhé kolo, které bylo utajované a posuzovaly se už nominované podniky.