brněnské festivaly

Podzimní brněnské festivaly, kterých jste mohli být součástí

Brno je krásné moravské město, které se řadí k těm univerzitním městům. Studentům se zde žije dobře – ceny jsou zde za nájem stále ještě tak akorát, je zde neustále co dělat, šaliny nestojí nějakou závratnou částku. Navíc se zde koná hromada festivalů, kterých můžeme být součástí. Hlavně tedy začátek vysokoškolského roku započal velkou spoustou festivalů. Podzim v Brně byl opravdu plný festivalů, kterých jste mohli být součástí.

Pokud se vás někdo zeptá, jaké byly v Brně letos podzimní festivaly, většinou vás asi napadne hromada těch filmových festivalů. Podzim v Brně však nebyl jenom o podzimních filmových festivalech. Pojďme si ty nejzajímavější znovu připomenout.

• Moravia Music Fest

Až do 19. prosince se můžete nechat unášet jazzovou hudbou v rámci festivalu Moravia Music Fest. Tento festival se řadí k těm nejoblíbenějším, a to hlavně proto, že trvá pěkně dlouhou dobu, tudíž ji stihne i ten nejvíce vytížený člověk. Letos se jedná už o 10. ročník, který vlastně ještě můžete navštívit. Pokud jste zde ještě nebyli, tak se sem rychle vydejte – už tu nebude dlouho!

• Festival Prototyp

Do Brna mimochodem taky přijel i Festival Prototyp, který zde byl jenom dva dny, konkrétně od 10. do 12. listopadu. Jednalo se o spojení umění, vědy a technologií. Mohli jste se tak na dva dny ocitnout ve světě, kde se pojí nejen krása umění, ale pojí se zde společně s uměním i inovativnost technologií. Jedná se o festival plný interaktivních instalací, které nás doslova naprosto dostanou. Pokud jste tuto událost letos nestihli, tak to zkuste třeba příští rok.

• Brněnská 16

Abychom však zmínili taky nějaký festival z těch filmových oblastí, je třeba zmínit festival Brněnská 16. Tento mezinárodní festival krátkých filmových snímků se v Brně konal už po 58. a opět sklidil obrovský úspěch. Pokud jste se sem letos nevydali, příští rok si tento fantastický festival nenechte ujít.