Plavební sezona na přehradě započala

Plavební sezona na přehradě započala

Hodnoty na teploměru začínají dosahovat příjemných hodnot, což spělo k jednomu tradičnímu kroku – k odzimování parníků a prvním plavbám na brněné přehradě. Dopravní podnik se rozhodl započat plavební sezonu pro letošní rok, která je v pořadí už 76. Zahájení letošní plavební sezony bylo ve velkém stylu, kdy nastoupili ke svým parníkům kapitáni a nabídli lidem krátkou vyhlídkovou plavbu. Nyní se už opět plaví podle jízdního řádu.  

V současné době brněnskou přehradu brázdí rovnou šest lodí. Samozřejmě každá jedna z nich prošla během zimy pravidelnou údržbou, aby byly připraveny vyplout na takzvané „brněnské moře”. K šestici ještě přibyde jeden parník čili sedmý v pořadí, který aktuálně prochází obsáhlou výměnou elektroinstalace. Jeho připojení se očekává až během léta.  

Kromě zahájení plavební sezony došlo také k otevření unikátní prohlídkové trasy v Muzeu města Brna, konkrétně na hradě Špilberk. Pojmenována je Příběh hradu a návštěvníky má provést místy, která jsou doposud veřejnosti nepřístupná.