V parku u Janáčkova divadla začal platit nový provozní řád

V parku u Janáčkova divadla začal platit nový provozní řád

Parky mají sloužit k milým setkáním, mají být místem pro rodinný piknik, mají být místem, kde si člověk odpočine. Bohužel díky znečištěným parkům, které jsou plné zaneřáděného vybavení, nechtějí lidé do parků chodit. Lidé se dnes neumí chovat hezky ani k místům, která jsou pro jejich radost. To začínal být problém i parku u Janáčkova divadla, kde proto začal platit provozní řád.  

Jen málokteré parky mají provozní řády, brněnský park u Janáčková divadla však takový provozní řád má. Důvodem vzniku nového provozního řádu je to, aby se ochránil majetek a aby se prostor parku zachoval nezničený.  

V posledních měsících totiž došlo k poničení rekreační ozeleněné plochy či k poničení fontány a žulou vydlážděné piazetty 

Nový provozní řád stanovuje několik pravidel, která je třeba dodržovat. Například se v parku nesmí rozdělávat oheň, nesmí se ani využívat plocha ke komerčním účelům, je zakázané úmyslně poškozovat či znečišťovat plochu parku či vybavení parku, taktéž se nesmí v parku nikdo pohybovat na skateboardu či kolečkových bruslích.