Bezbariérové chodníky v Brně

Ve městě budou nadále přibývat bezbariérové přechody

V loni město vyhradilo 10 milionů korun na bezbariérové úpravy komunikací. Z plánovaného seznamu je většina hotová. Jeden z posledních plánovaných přechodů patřil přechod na Dornychu.

Snížený obrubník a dlažba s vodicí linií. Toto jsou zpravidla nejčastější úpravy pro bezbariérové přechody a zastávky. Ty jsou pak lépe přístupné nejen pro handicapovaným, ale také starším lidem nebo rodičům s kočárky. Od loňska se podařilo upravit například přechod u autobusového nádraží na Benešově, na Viniční nebo na Ernsta Macha a aktuálně na Křenové. V září by měla do výčtu přibýt tramvajová zastávka Bělohorská přechod na Malinovského náměstí a do konce roku přechod na Zámecké.

Také letos vedení města na odstraňování bariér vyhradilo 10 milionů. Kam přesně budou investovány? To rozhodne zářijové zastupitelstvo.

Odstraňováním bariér a zlepšováním přístupnosti města se zabývá Poradní sbor Rady města Brna pro bezbariérové Brno. Vedle toho, že připomínkuje projekty už při přípravě a snaží se minimalizovat vznik nových bariér, zasazuje se aktivně o eliminaci těch stávajících. Se svými návrhy se na něj mohou obracet i občané, a to na adrese bariery@brno.cz.