Očkování žloutenky

Očkování žloutenky proběhlo nejdříve u bezdomovců

Žijeme v době, kdy nás neustále něco sužuje. Většinou nás sužuje to, že nemáme dostatek peněz, ale na druhou stranu nás poté sužují nemoci, které jsou však mnohem závažnější. Proto je nutné se neustále očkovat, protože přece jenom očkování nám vždy výrazně pomůže s danou nemocí bojovat nebo jí dokonce předejít. V poslední době se setkáváme s tím, že hlavně v Brně, v druhém největším městě České republiky, výrazně propukla nemoc špinavých rukou neboli žloutenka. Proto se nyní rozhodlo, že očkování je opravdu nutné a samozřejmě se s tím začalo, aby se předešlo dalším závažným pokračováním a přenášením této nemoci.

Jelikož se říká, že je toto nemoc špinavých rukou a nedostatečné hygieny, ze všeho nejdřív se neočkovali lidé z pečovatelských domů nebo děti, ale nejdříve se očkovali právě lidé bez domova. Právě u nich může nemoc nejčastěji propuknout, protože právě oni mají nedostatečnou hygienu.

Bezdomovci se očkují v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně

Magistrát města Brna se rozhodl lidi bez domova očkovat hlavně ve zdejší nemocnici Milosrdných bratří. Začalo se tak očkovat nyní, aby se předešlo šíření této nebezpečné nemoci, ale pokračovat se bude až do konce podzimu, a to právě v místnostech této nemocnice každý čtvrtek. Očkovat se však budou hlavně ti, kteří mohou být ohroženi žloutenkou, tedy hlavně lidé bez domova.

Plánuje se naočkovat až 200 lidí bez domova

Podle aktuálních předpokladů by se mělo během následujících čtvrtků do konce podzimu naočkovat až 200 lidí bez domova. Jedná se o očkování proti žloutence typu A. Nejsou to však jenom bezdomovci, kteří se řadí do tohoto počtu – jsou to také lidé v denních centrech nebo v noclehárnách. Co se týče kapacity během dne, tak je to zhruba dvacet vakcín, co se denně může podat, proto se počítá s termínem až do konce letošního podzimu.

A co když přijde více jak 200 lidí?

Jestliže by se ukázalo, že do nemocnice Milosrdných bratří přijde i po listopadu (či během podzimu) více jak 200 lidí, obyvatelé se nemusí bát toho, že by byli odmítnuti. Boj se žloutenkou by trval i nadále. Magistrát je pak připraven s touto vakcínou samozřejmě pokračovat – chce, aby se žloutence co nejvíce zamezilo, proto si nemůže dovolit naočkovat jenom část lidí a zbytek nechat na pospas této nebezpečné nemoci.