Luhačovice

Objevte kouzlo krásy lázeňských domů architekta Dušana Jurkoviče a dopřejte si léčebnou pitnou kúru na lázeňské kolonádě

Luhačovice patří mezi největší moravské lázně zaměřující se na léčbu dýchacího ústrojí, diabetu, trávicího ústrojí a pohybového aparátu.

K léčbě jsou využívány přírodní léčebné prameny ale také unikání čerstvý vzduch.

Historie zdejších pramenů se datuje až do 17. století. Na celém území Luhačovic bylo objeveno na 16 kyselek s teplotou od 10 do 12 °C. Mezi ty nejznámější patří Vincentka, Aloiska, Ottovka, Pramen Dr. Šťastného nebo pramen Sv. Josefa.

Díky účinkům léčebných pramenů, klimatu a unikátní architektuře lidové secese lákají lázně Luhačovice návštěvníky z celého světa.

Známé lázeňské město Luhačovice

Vyzkoušejte i Vy účinky pitné kúry, která má blahodárné účinky při onemocnění zažívacího ústrojí, cukrovky a mimo jiné také příznivě působí na dýchací cesty. Minerální prameny Vincentka, Aloiska a Ottovka se pijí ze speciálního porcelánového pohárku. Při pitné kůře nikam nespěchejte a spojte jí s poklidnou procházkou lázeňskou kolonádou.

Až budete Luhačovicemi procházet, určitě Vás na první pohled zaujme vzhled budov, za kterými stojí architekt Dušan Jurkovič. Setkat se můžete i s dominantou a nejkrásnější stavbou Luhačovic, za kterou je považován Jurkovičův dům. Po rekonstrukci z roku 2002 v něm naleznete bazén, saunu a restauraci.

Než se vydáte z lázní Luhačovice domů, určitě si nesmíte zapomenou koupit místní oblíbený suvenýr v podobě křehkých lázeňských oplatků. Vybrat si můžete rovnou z 25 druhů oplatků a trojhránků od klasických oříškových, kakaových až po jogurtové nebo s vaječným likérem. Na této tradiční sladké specialitě si jistě pochutná každý člen rodiny.

Z centra Luhačovic se můžete spolu s dětmi vydat vláčkem k přehradě v blízkých Pozlovicích nebo pěší stezkou Jurkovičova alej, podél které jsou místa k odpočinku a sportoviště. Okolí přehrady je v letních měsících jako stvořené pro turistiku, cykloturistku, jízdu na in-line bruslích, rybaření, plavání nebo odpočinek.

Tip na ubytování:

Nedaleko Pozlovické přehrady vyzkoušejte ubytování v Hotelu Pohoda****. V klidném prostředí můžete navštívit wellness saunový svět a užít si 15 m dlouhý plavecký bazén, relaxační vířivý bazén s teplotou vody 35°C, whirpool, saunu nebo tepidarium.

Pokud hledáte komfortní a jedinečný hotel je právě Hotel Jurkovičův**** dům tou správnou volbou. Památkový objekt ve stylu lidové secese se službami na jednom místě navíc v nejkrásnější části Luhačovic nadchne jistě každého.