kino Art

Kde nyní najdete Kino Art?

Pokud se chcete přestěhovat do města, kde se nechodí spát, kde je neustále co dělat a kde se vám rozhodně bude líbit, pak byste měli zvolit krásné, moravské město Brno, které se řadí k těm největším v celé České republice. Pokud se rozhodnete zde žít, pak budete překvapeni z velkého množství institucí, které zde můžete navštívit. Jedná se například o divadla, kterých je tu víc než dost, taky se jedná o celou řadu kin, která můžete navštívit. Velice oblíbené zde bylo taky kino Art, ale to se bohužel nyní přestěhovalo. Proč a kam? Jestli vás to zajímá, čtěte dále.

Kino Art není to největší kino, které v Brně naleznete, ale je opravdu oblíbené. Původně jsme ho mohli najít v Distilleru, ale nyní ho už najdeme naprosto někde jinde. Od začátku října mu totiž skončil azyl na Pekařské ulici, proto se musí tato zábava přesunout jinam.

Kde nyní kino Art najdeme?

Nyní můžete kino Art navštěvovat na Radnické. Provoz tohoto kina se totiž přesunul do Galerie Turistického informačního centra. Domovská scéna se bohužel musela rekonstruovat, protože se zde nalezl další azbest. Tato rekonstrukce se díky nalezenému velkému množství azbestu potáhne až do příštího roku – konkrétnější datum se bohužel neví.

V tuto dobu se původně opravdu mělo stěhovat do domu na Cihlářské, ale právě zde se objevil již zmiňovaný azbest, který rekonstrukci bohužel protáhne až do příštího roku.

Najít prostor bylo opravdu těžké

Jenže s takovou komplikací město Brno nepočítalo. Nemůžeme se tedy divit tomu, že najít prostor, kam by toto kino zapadlo, bylo opravdu velice těžké. Všichni se však shodli na tom, že kdyby dům na Cihlářské prošel rekonstrukcí už vloni, jak se původně plánovalo, nic by se nemuselo semlít a všichni by byli spokojení. Nemuselo by se hledat žádné náhradní místo. Nyní s tím už však nic neuděláme. Náhradní místo se naštěstí sehnalo.