brno má ocenění

Brno má další ocenění – o co šlo nyní?

Brno se řadí k těm nekrásnějším městům, ale vlastně v České republice máme. Oblíbené je hlavně u Moravanů, kteří mají Brno poměrně blízko, ať už jedou odkudkoliv. Mimochodem velká oblíbenost Brna je taky u hudebních interpretů, kteří o Brnu skládají dokonce i písničky. Jednou zajímavou spoluprácí je aktuální ElNino s Evou Pilarovou, kteří krásu tohoto města v písni vystihli naprosto přesně. Kromě písní ale vystihuje krásu a ochotu rozvíjet se i celá řada ocenění, kterou Brno získalo. Jaké ocenění se řadí k těm nejčerstvějším?

Brno se samozřejmě může pyšnit hned několik oceněními, které ho dostávají na mnohem vyšší úroveň. Například nyní se dostalo prestižní evropské ocenění. Za co? Pak čtěte dále.

Ukončení bytové nouze v Brně!

Toto prestižní ocenění putovalo do Brna a bylo uděleno za to, že se v tomto krásném moravském městě ukončila bytová nouze. Jednalo se konkrétně o padesát rodin. Toto ocenění se stanovuje městům, která nejlépe vyřeší problém bytové nouze. Brno se letos do soutěže přihlásilo se svým projektem Rapid Re-Housing a oslovilo porotu natolik, že první cena je jejich!

Jednalo se o nejlepší projekt v Evropě, který umožňuje skvěle vyřešit bytovou nouzi.

V čem spočívá krása tohoto projektu?

Celý tento projekt spočívá v tom, že padesát rodin, které doposud bydlely v azylových domech nebo v podobných bytových jednotkách, dostaly možnost stát se nájemníky v městských bytech. Pokud jste se i vy řadili k těm rodinám, které se stěhovaly od září do května do takových nových domovů, tak se právě řadíte do tohoto projektu a dostali jste šanci znovu žít normální život, který se nijak nepojí s životem v prostorách ubytoven.

Šestnáct rodin, které byly zapojeny do tohoto projektu, bydlí už celý rok – tedy dvanáct po sobě jdoucích měsíců. Byla jim totiž prodloužena smlouva. Ti se své šance stoprocentně chytili.