návštěvě Brna

Na co nesmíte zapomenout při návštěvě Brna?

Brno je dnes město, do kterého se žene hlavně banda studentů, kteří zde touží vystudovat. Mimo to je to však i město, které nadchne nejen svým historickým jádrem, ale hlavně tím, jak je toto historické jádro skryto do půvabného moderního prostředí.

Toto město každý den nabízí leccos k vidění. Je tu tolik atrakcí, že většinou se nestihne obejít ani jedna, ale záleží samozřejmě na člověku samotném. Mnoho lidí však do Brna cestuje, aniž by věděli za čím, a tak právě pro ně nabízíme takový krátký seznam míst, kam se rozhodně jednou vyplatí zavítat, pokud na návštěvě Brna budete.

• Státní hrad Veveří

Státní hrad Veveří nadchne hlavně ty, kteří milují hrady a zámky a jejich prohlídku. Jedná se o gotický hra, který má ve svém okolí krásné rozlehlé lesy. Je tak turisty velice navštěvovaný. Nicméně je nutné poznamenat, že má své ideální zákoutí i pro pěší a cyklistické výlety. Toto středověké sídlo se nachází nad vodní hladinou a jeho příběh sáhá do chvil, kdy byla sláva, ale i kdy byl smutek. Prostory jsou samozřejmě zpřístupněné veřejnosti, a tak neváhejte a navštivte tento hrad, pakliže budete mít čas. Nejčastěji se však lidé dostávají na hrad tehdy, kdy se zde konají nejrůznější společenské akce či výstavy nebo koncerty.

• Hvězdárna a planetárium Brno

Pro malé i velké je však přístupné také zdejší Planetárium a Hvězdárna. Právě odtud uvidíte krásu, která odjinud nejde tak hezky vidět – poznáte totiž krásu vesmíru a krásu hvězd. Během jedné návštěvy se naučíte všechna souhvězdí, kterými se rozhodně budou dobře „balit“ ženy“.

• Hrad Špilberk

Pakliže jste na návštěvě Brna, rozhodně nesmíte minout zdejší dominantu – hrad a pevnost Špilberk. Je to opravdu dominanta, která se tyčí nad celým krásným Brnem. Navíc odtud je nádherný výhled na celé Brno, a tak rozhodně neváhejte a vyjděte si jenom tak právě sem.