Nejznámější brněnské sportovní kluby

Nejznámější brněnské sportovní kluby – které to jsou?

Brno se dostalo mnoha lidem do podvědomí hlavně díky řadě památek, které stojí za zhlédnutí. Mezi dominanty Brna patří rozhodně hrad a pevnost Špilberk, dále také jeden z nejrozsáhlejších komplexů u nás – hrad Veveří, a také samozřejmě řada dalších památkových míst, mezi něž se řadí hlavně historické jádro města a také Památník Leoše Janáčka, který je spjatý i s blízkým muzeem.

Nicméně Brno není jenom o památkách, ale mnoho lidí ho zná hlavně díky sportu. Vždyť právě Brno je mnohdy město, které vítězí v řade sportovních utkání, mezi něž se řadí hlavně fotbalové zápasy nebo hokejové turnaje. Proto si pojďme zmínit asi nejznámější hokejový klub České republiky a také zdejší fotbalový mančaft.

• HC Kometa Brno

Jaký hokejový nadšenec by neznal zdejší brněnský hokejový klub. Nemusí mu fandit, ale rozhodně ho zná – jedná se o HC Kometa Brno. Název tohoto hokejového klubu je obsahem mnoha pozitivních, ale také i negativních pokřiků fanoušků, kteří své rádoby vtipné a trefné písničky vyzpěvují na mnoha hokejových utkáních.

Nicméně tento klub od sezony 2009/2010 hraje českou extraligu. Jeho historie je poměrně pestrá – získal například hned dvanáct titulů mistra Československa nebo České republiky. Díky tomu tak HC Kometa Brno (dříve také Rudá hvězda Brno nebo ZKL Brno) patří společně s Duklou Jihlava k těm nejúspěšnějším hokejovým klubům v zemi. Co se týče zahraničních úspěchů, tak se tento hokejový brněnský klub může pyšnit třemi tituly z Evropského hokejového poháru.

• FC Zbrojovka Brno

Co se týče fotbalu, pak je zde známý hlavně zdejší fotbalový klub Zbrojovka Brno. Jedná se tedy o český fotbalový klub, která sídlí v Brně a odehrává své domácí zápasy v městské části Královo Pole. Od sezony 2012/2013 působí v české nejvyšší fotbalové soutěži.

FC Zbrojovka Brno byl založen už roku 1913, ovšem tenkrát se název trochu měnil – SK Židenice. Jednalo se tenkrát o historicky prvního moravského účastníka a pak i mistra československé nejvyšší soutěže. Za dobu svého působení má tento klub na svých bedrech řadu ocenění.