Národní divadlo premiéra inscenace Věra

Národní divadlo Brno připravuje premiéru inscenace Věra

Výstup až na špici, následovaný strmým pádem. Národní divadlo v Brně připravuje fascinující příběh o ženě, která to nevzdala.  Tou ženou není nikdo menší než Věra Čáslavská. Úžasná gymnastka ale i žena, která dala přednost svému předsvědčení a srdci před pokračováním zářné kariéry.

Na olympiádě v Mexiku v roce 1968 slavila tato sportovkyně triumf. Na stupních vítězů ale nestála tak vzpřímeně jako vždy a při tónech sovětské hymny mírně odvrátila hlavu. Tento tichý protest znamenal konec její sportovní kariéry. Podepsala také petici Dva tisíce slov. Tato velká žena, která se v lednu 1990 stala i poradkyní Václava Havla pro sociální otázky a sport zemřela v srpnu 2016.

Její život, zářnou kariéru ale také lidskost, kterou byl její život prosycen, si můžete připomenout díky Národnímu divadlu Brno. Premiéra se bude konat 2. března v divadle Reduta, kde se můžete taktéž těšit na řadu repríz.

Jedná se o původní hru oblíbené brněnské autorky Simony Petrů. Režisérkou tohoto činoherního představení je Tereza Karpianus.