Moravských galeriích

V Moravských galeriích je stále co vidět

Brno je to největší město na Moravě – dokonce se kdysi jednalo i o hlavní město Moravy. Nicméně už jenom díky tomu poznáme, že se skutečně na Moravě nachází. Samozřejmě i zde se lidé setkávají s mnoha akcemi, které jsou spojeny s folklorem a s tradicemi, jichž si zde velice váží. Jedná se tedy o oblast vína a slivovice, která je vždy to, co například takového Pražana zaručeně skolí.

Nicméně je nutné poznamenat, že právě v Brně také najdete řadu míst, která stojí za navštívení. Samozřejmě to není jenom o Špilberku nebo o hradu Veveří, které jsou sice dominanty tohoto krásného města, ale přece jenom je tu ještě řada jiných věcí, na které se nesmí zapomínat. Co takhle navštívit nějakou Moravskou galerii?

Moravských galerií je zde habaděj!

Co se týče Moravských galerií, najdete jich zde opravdu mnoho. Ovšem jsou velice populární. Lidé chtějí poznat něco trochu jiného – trochu moravského. Většinou jsou však tyto galerie navštěvovány hlavně turisty, kteří se o Brně chtějí dozvědět trochu více. Tedy nejen o Brně, ale o celé Moravě jako takové.

Například zde najdeme oblíbené Uměleckoprůmyslové muzeum, které je samozřejmě součástí velkého komplexu Moravských galerií. Zde se setkáte hlavně se zaměřením na prezentaci užitého umění a také s designem. Jsou tu mimo jiné pořádány i krátkodobé výstavy – ovšem stálou expozicí jsou zde umělecké intervence. K dispozici je tu taky Designshop a také i galerijní bar, který najdete na terase.

A jaké další oblasti Moravské galerie schovávají?

Pod pojmem „Moravská galerie“ se nám ůmže vybavit také Místrodržitelský palác. Jedná se o pozoruhodnou barokní budovu, kterou najdete v centru města. Tento palác v sobě skrývá rozsáhlou expozici umění, a to od gotiky od devatenáctého století. Mimo to jsou tu provozovány i výstavy a najdete tu i kavárnu či knihovnu.

Ještě nesmíme zapomenout ani na Pražákův palác, kde najdete umění od dvacátého století po současnosti. Jsou tu i dokonce krátkodobé výstavní projekty.