Moravia music Fest

Moravia Music Fest potrvá až do Vánoc!

Hudba je to, co nás všechny spojuje. Většinou každý z nás hrál jednou ve svém životě na nějaký hudební nástroj. Většinou jsme jako malí zkoušeli hru na kytaru, jiní zkoušeli například hrát na klávesy, další se uchýlili k houslím či k flétně. U někoho tato záliba přetrvala, u jiných koníček skončil tak rychle, jako začal. Nicméně ať už patříte k jakékoliv skupině, jednoznačně hudbu po nějakém tom směru milujete. Není to tak?

V hudbě vždycky najdeme pochopení, vždy perfektně vystihne naši náladu. Nejraději chodíváme na koncerty, většinou se snažíme vidět všechny premiéry nových písniček našich oblíbených interpretů. A v neposlední řadě milujeme koncerty a festivaly.

Pokud jste si mysleli, že hudební festivaly skončí odbytím prvního zářijového dne, pak jste se spletli. Jeden velký hudební festival totiž probíhá v Brně. Startoval 16. října a bude končit skoro až na Vánoce, konkrétně 19. prosince. V Brně se koná na různých místech, což vás donutí k prozkoumání tohoto krásného, moravského města.

Jedná se o mezinárodní jazzový festival

Jestli jste si však mysleli, že uslyšíte aktuální hudební scénu, pak jste se spletli. Jedná se o mezinárodní jazzový festival. Tuto hudbu si většinou neposlechnete jen tak doma, ale jednou za čas (třeba právě na tomto festivalu) stojí jazz za poslech.

Letos se jedná už o jubilejní 10. ročník tohoto Moravia Music Festu. Představí se zde nejen těžko dostupné světové hvězdy, které najednou zamíří do jihomoravské metropole, ale také se představí zpěváci, zpěvačky a skupiny z Česka. Mimo to se můžeme těšit i na unikátní projekty, které jsou realizované právě v produkci tohoto festivalu.

Na koho se můžeme těšit?

Mezi hvězdami, které letos vystoupí, se řadí například světoví umělci Maceo Parker nebo třeba Ernie Watts. Moravia Music Fest nevynechá ani Jeff Lorber nebo třeba The Puppini Sisters. Z českých známých hvězd přijede například Vojtěch Dyk & B-SIDE BAND.