Letní horké dny

Letní horké dny stravte na Brněnské přehradě

Léto je v plném proudu a letos si s námi pěkně hraje. Každý den je naprosto jiný – někdy je plus třicet stupňů, jindy je jenom patnáct. Tyto skoky teplot mají však velice špatný vliv na naši imunitu, a tak se není čemu divit, když většina lidí opravdu jenom stone, jelikož imunita jim skoro dosloužila, ovšem řada nemocí je způsobena hlavně nepříjemnou klimatizací, která je pro zdraví opravdu škodlivá.

Je však nutné poznamenat, že pokud jsme během horkých letních dní nebyli na hromadě, pak jsme se někde chtěli zchladit. Většinou jsme se tak zchladili hlavně v bazénu na zahradě, kde jsme naštěstí nemuseli nic zaplatit. Ostatně je nutné poznamenat, že pokud bazén na zahradě nemáme, pak je nutné navštívit koupaliště nebo třeba Brněnskou přehradu, která je pro osvěžení naprosto to pravé.

Už od roku 1940

V letech 1936-1940 se Brněnská přehrada začala stavět. Ovšem součástí brněnské městské hromadné dopravy je tato přehrada součástí až od roku 1946. Nicméně jedná se o místo, které je určené nejen pro oblíbené koupání, ale hlavně pro řadu vodních sportů, je také určena pro rekreaci a taky pro odpočinek.

V jejím okolí najdeme řadu rekreačních chat, dále také penziony a hotely či restaurace. Je zde možná nejen plavba lodí, ale také i čím dál oblíbenější surfing. Mimo to je zde řada sportovišť a taky i dětská hřiště nebo je zde možné si půjčit lodičku či šlapadla.

Brněnská přehrada jako místo pro sport

Tato přehrada je však unikátní hlavně díky již zmiňovanému množství sportovních aktivit. V blízkosti se totiž nachází středisko plážového volejbalu, dále taky kousek od přehrady najde i areál Lodních sportů a jsou zde také v těsné blízkosti postaveny i loděnice.

Nicméně odpoledne na této přehradě pak můžete spojit taky s výlety – krásný je tu přírodní park, Ríšova studánka, dále taky Helenčina studánka nebo je tu trasa i pro pěší turistiku či pro cyklisty.