kapely v říjnu

Kapely, které v říjnu roztančily Brno!

Pokud potřebujete nebo chcete bydlet ve městě, kde se neustále něco děje, pak byste se rozhodně měli přistěhovat do Brna. Brno je snad nejkrásnější moravské město a rozhodně byste sem měli zajít alespoň jednou během svého života. V Brně to zkrátka žije na plné obrátky. Není se čemu divit, když se sem stěhují dokonce i Pražané.

Během podzimu jsme v Brně mohli zajít na úžasné filmové festivaly. Ano, těch filmových tu bylo opravdu víc než dost. Ostatně i těch hudebních bylo poměrně hodně. Kromě toho jste sem mohli zajít na nejrůznější výstavy nebo na koncerty známých i neznámých hvězd.

Mnozí lidé jsou zvyklí, že oblíbení zahraniční hudební interpreti jezdí jenom do Prahy, ale to je samozřejmě lež. Mnohé americké nebo jinak zahraniční skupiny míří taky i do Brna! O tom se přesvědčte ostatně sami. Pojďme si zmínit unikátní hudební koncerty známých hudebních interpretů, kteří během října zavítali do Brna!

• The Sweet

  1. října jste si mohli užít na hradě Veveří unikátní koncert britské glamrockové formace The Sweet. Jednalo se o naprosto legendární koncert, který vypukl o půl osmé večer. Nejvíce se tato skupina proslavila v sedmdesátých letech, kdy v sestavě byl Brian Connolly, Steve Priest, Andy Scott, Mick Tucker. Možná si ji nevybavujete, ale patřila k těm skupinám, které byly naprosto stejně populární jako skupina Kiss, T Rex nebo třeba David Bowie.

• The Bad Plus

  1. listopadu jste mohli zamířit na fantastický koncert The Bad Plus. Jedná se o skupinu, kterou jistě znáte hlavně díky image rozzlobených mužů. Mají poněkud kontroverzní pověst, ale jsou právem řazeni k těm nejlepším jazzovým triím na světě. Jedná se o skupinu, která spolu jezdí ve stejné sestavě celou svou kariéru. Skládá se z Reida Andersona, dále pak z Ethana Iversona a z Davida Kinga.