Jízdní kola budou mizet z ulic

Jízdní kola budou mizet z ulic Brna. Mají se majitelé kol bát?

Když se budete procházet Brnem, jistě vás zarazí počet jízdních kol, která jsou připoutána k dopravním značkám, k semaforům a nejčastěji k zábradlím. Pokud se budete procházet stejnými místy o týden později, mnohá z nich stále najdete na stejném místě. Město Brno se tak rozhodlo vydat prohlášení, které povoluje odstraňovat kola, která jsou k zábradlí, k semaforům nebo k dopravním značkám připoutána. Majitelé jízdních kol však mohou být v klidu, jedná se zejména o kola, která jsou v chátrajícím stavu, která jsou rezavá, nepojízdná nebo případně neúplná (i takových jízdních kol se na území města Brna nachází hned několik).

Je nutné dodat, že se nebude jednat o odstranění kola bez informování majitele. Majitel kola či vraku bude informován prostřednictvím letáku, který se na kolo připevní. Majitel tak bude mít možnost kolo odstranit dříve, než se toho chopí město.

K odstraňování nepojízdných kol už musí docházet, a to zejména z toho důvodu, že mnohá působí ostatním občanům města potíže, jsou pro ně překážkou či stojí na místech, která jsou určena pro zrakově postižené.