aktuální výstavy

Jaké výstavy se aktuálně konají v Brně?

Brno je opravdu krásné město, které se neustále těší poměrně velké oblíbenosti a velké návštěvnosti. Není se čemu divit, vždyť neustále se zde koná celá řada festivalů, které doslova prosí o to, ať je navštívíme. Letos na podzim jsme se mohli radovat nejen z filmových festivalů, ale taky z těch hudebních. Kromě toho jsme mohli navštívit celou řadu zajímavých výstav.

Když už jsme u těch výstav – jedná se o čím dál populárnější formu zábavy. Nyní se lidé chtějí poměrně vzdělávat, a tak volí právě tento způsob vzdělávání se. Výstav je všude kolem habaděj. V Brně tedy obzvlášť. Pokud se budete v Brně nacházet, měli byste vidět následující zajímavé výstavy, které vás rozhodně nadchnou a při kterých se určitě něco i naučíte.

Pokud se tedy nyní rozhodnete zajít na výstavu, která je super aktivitou hlavně tehdy, kdy prší, měli byste vyrazit na výstavy, které vám vypisujeme níže. Jsou opravdu nezapomenutelné a hlavně trvají až do příštího roku, tudíž si můžete skutečně uvolnit to jedno odpoledne, co zde strávíte.

• Cena Jindřicha Chalupeckého

Nenechte se zmást názvem této výstavy. Tato výstava se konkrétně koná už od konce září a konat se bude až do poloviny ledna. Najdete ji v Moravské galerii v Brně, konkrétně v Pražákově palác. Několik lidí pro vás připravilo společnou výstavu, kde uvidíte výrazné nové projekty ve spektru médií, a to od malby až po filmovou výstavu a instalaci. Lze takto sledovat generaci umělců a to, jak každý umělec vlastně naprosto jinak myslí a přemýšlí.

• Káva Lamplota

V Technickém muzeu v Brně budete most od začátku října až do poloviny února sledovat unikátní výstavu nazvanou „Káva Lamplota – prvotřídní kvalita!“. V ní se bude vzpomínat na život člověka, na život Huberta Martina Lamplota, který se narodil přesně před 140 lety. Připomeneme si tímto jeho příběh, který byl plná překážek, ale taky úspěchů.