výstavy brno

Jaké výstavy jsme mohli v Brně navštívit?

Brno jakožto druhé největší město České republiky musí myslet neustále na to, že musí stále něco vymýšlet pro své obyvatele, pro turisty, pro návštěvníky. Samozřejmě památky jsou skvělé lákadlo, přesto to není nic, co by nás do Brna lákalo neustále. Proto se v Brně neustále konají festivaly, kterých hlavně letos na podzim bylo více než dost, ale taky můžeme navštívit celou řadu výstav.

Výstavy se staly poměrně oblíbenou činností, pokud venku třeba prší. Jestliže nechcete trčet doma, když žijete v tak krásném městě, měli byste se vydat právě na výstavu, kde se skvěle skryjete před deštěm a navíc se zde v něčem vzděláte, něco uvidíte.

Samozřejmě celá řada výstav nás během podzimu a zimy čeká, ale pojďme si zmínit výstavy, které jsme už nestihli. Třeba se poučíme pro příště nebo si takovou výstavu najdeme v jiném městě a tam už si ji ujít nenecháme!

• Výstava Tomáše Rullera

V Domě umění města Brna jsme mohli od poloviny září až do poloviny listopadu sledovat unikátní výstavu brněnského rodáka Tomáše Rullera. Jednalo se o retrospektivní výstavu, která představovala dosavadní tvorbu brněnského rodáka a performera. Jedná se o výjimečného představitele akčního umění. Mohli jste sledovat několik děl z jeho prvotní tvorby do českého videoartu.

• 3 výstavy pro celou rodinu

V Letohrádku Mitrovských v Brně jste mohli během podzimu, konkrétně od poloviny září do poloviny listopadu, sledovat unikátní výstavy, které pro vás Brno připravilo. Jednalo se o rovnou tři výstavy, které jste si rozhodně nesměli nechat ujít.  Jednou z výstav byla výstava legendárního Pata a Mata. Tuto výstavu si užily hlavně děti, které jistě znají příhody těchto rádoby kutilů naprosto nazpaměť.

Pro dámské oko tu byla nachystána výstava Střípky z dějin módy na panenkách. Nadšeny byly jistě dámy, které mají smysl pro styl a módu. Pro muže a zároveň i pro děti zde byla třetí výstava, a sice výstava Modelů autíček a fotografií automobilů. Zabrousilo se zde tedy i do světa techniky.