Jak začít podnikat

Jak začít podnikat

Rádi byste se postavili na vlastní nohy a začali vydělávat sami na sebe? Začátky podnikání nebývají jednoduché, pojďme se podívat na to, jak si je můžete ulehčit a vyvarovat se těch nejčastějších chyb. 

Dejte o sobě vědět

Pokud si pohráváte s myšlenkou rozjet podnikání, pravděpodobně už máte určený obor, ve kterém firmu založíte. Víte, co vás naplňuje, co vám jde a kde vyděláte peníze nejlépe. Teď je však nutné dát světu vědět, že jste se do toho pustili. Využijte k tomu reklamní služby, nechte si natisknout letáky a vizitky, rozdejte je známým, přátelům, vylepte je po městě. Zvolte vhodný typ marketingu pro vaši cílovou skupinu. 

Nestyďte se o svém záměru šířit také mezi přáteli a rodinou, nikdy nevíte, kdo může znát vašeho dalšího potenciálního zákazníka. Zmiňte se, do čeho jste se pustili a co přesně nabízíte. Nejlépe funguje osobní zkušenost, a proto když se o vás pozitivně zmíní někomu dalšímu, může vám to přivést další zisky. 

Vyřešte administrativu

Pro správné založení podnikání je nejlepší obrátit se na odborníky, abyste měli jistotu, že děláte vše podle předpisů. Ne vždy je však v našich časových a finančních možnostech, najmout si nějaké další pomocníky. Začněte tedy od toho nejjednoduššího – nastudujte si, s jakým oprávněním můžete začít podnikat, většinou vám bude stačit živnostenský list. Dále si pak zjistěte, jak a kde se přihlásit k sociálnímu a zdravotnímu pojištění a jaké platby záloh se na vás budou vztahovat. 

Prozkoumejte konkurenci

Bohužel už dnes těžko vymyslíte něco, s čím ještě nikdo před vámi nepřišel. Je velmi pravděpodobné, že budete vstupovat do oboru, kde již máte nějakou konkurenci. Vyhledejte si ji, zjistěte si o ní co nejvíce, jaké má ceny, co konkrétně nabízí, přes jaké kanály a jak komunikuje se zákazníky. 

Stále je však nutné na sobě pracovat, vzdělávat se, posouvat se dále. V dnešní době internetu se můžete naučit cokoliv, stačí jen správně hledat. Dejte si tu práci a místo večerního sledování Netflixu prohledejte sociální sítě a vzdělávací portály.