ekofilm

Ekofilm: Kdo vyhrál hlavní cenu?

V Brně se pořád něco děje. Někdo neustále přebírá nějaké ceny, jiný zase neví, kam by tak zašel, protože je festivalů habaděj. A pokud bychom měli spojit předávání cen a taky festival, tak by nám možná vyšel Mezinárodní filmový festival Ekofilm. Právě ten se totiž konal a kde jinde, než v Brně. V Brně si zkrátka na filmy výrazně potrpí.

Samozřejmě takových filmových festivalů bylo v Brně více. Například jste jistě zaznamenali Brněnskou 16tku, která je rok co rok oblíbenější a oblíbenější. Jedná se o festival krátkých filmových snímků. Kromě tohoto filmového festivalu ale v Brně udál ještě jiný filmový festival, a sice už 43. ročník mezinárodního filmového festivalu Ekofilm. A právě zde se taky rozdávaly ceny. Tedy konkrétně pět cen, které udělila porota na základě dlouhého rozhodování.

Kdy se uskutečnilo slavnostní vyhlášení?

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo poslední den festivalu, kdy se na náměstí Svobody a taky v Otevřené zahradě Nadace Partnerství na Údolní ulici promítali oceněné filmy. Než si zmíníme ten nejlepší film z nejlepších, je třeba si zmínit taky další oceněné filmy.

Mezi oceněnými filmy byly snímky „Palčivé téma“, který režíroval Ital Luco Bonaccorsi. Dalším oceněným filmem byl taky snímek „Nesmrtelný les“, který režíroval slovenský režisér Erik Baláž. Třetím oceněným snímkem byl snímek „Malí superhrdinové přírody“ Němce Björna Platze a posledním oceněným filmem byl snímek „Konec sněhu“ americké režisérky Morgan Heimové.

Jaký snímek vyhrál?

Celý festival Ekofilm ale vyhrál německý film režiséra Yanna Sochaczewskiho, který se jmenoval Megeti. Jedná se o snímek o ztracené vlčici, která každodenně hledala svou smečku. Tento snímek pojednávající jenom o pozorování etiopské vlčice přináší divákovi nevšední zážitky a zajímavé momenty a zvraty. Je až neskutečné, co při takovém pozorování odhalíte za tajemství, která měla znát jenom matka příroda.