Zříceniny v Beskydech

Znáte tyto zříceniny hradů v Beskydech a Pobeskydí?

Česká republika nabízí mnoho krásných míst, které stojí za návštěvu. Nejčastěji se vydáváme na hrady a zámky, kde poznáváme zajímavou historii památek a dozvídáme se ještě zajímavější pověsti. Dokonce i Beskydy, turisty nejvyhledávanější přírodní oblast Česka, nabízí mnoho zřícenin, které stojí za návštěvu. Pokud jste ani na jedné takové zřícenině nebyli, přinášíme vám pár tipů, které byste při své návštěvě Beskyd a Pobeskydí rozhodně neměli minout.

Do Beskyd se nejčastěji jezdí kvůli výšlapu na Lysou horu, což je nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, který každý den v roce nabízí úchvatný pohled na celé Beskydy i na Malou Fatru. Při každé návštěvě Lysé hory se na její vrchol můžete vydat po jiné stezce nebo jiným způsobem – k dispozici jsou třeba kola, ale taky její vrchol lidé zdolávají na koloběžkách.

Kromě Lysé hory stojí za návštěvu i již zmiňované zříceniny. Tady je pár tipů.

Zřícenina hradu Hukvaldy

Zřícenina hradu Hukvaldy je tou největší hradní zříceninou na Moravě. Nachází se u obce Hukvaldy. V této obci kromě jiného najdete i rodný dům Leoše Janáčka, tudíž váš výlet nebude čistě jenom o zřícenině. Zřícenina hradu nabízí taky krásnou vyhlídku, z níž uvidíte na celé pásmo Radhošťských i Moravskoslezských Beskyd.

Zřícenina hradu Štramberk

Tato zřícenina hradu Štramberk je známá svou zachovalou věží Trúbou, která je známá i jako Štramberská trúba.

Kde se v Beskydech a Pobeskydí ubytovat?

Obě zříceniny jistě za den nestihnete, proto si vyjeďte raději na víkend a vyšlapte si i Lysou horu. Ubytovat se můžete například v rekreačním centru Sepetná. K dispozici je nejen hotel nebo penzion, ale taky i bungalovy nebo chata Měsíček, kterou upřednostňují hlavně ti, kteří mají rádi své soukromí. Kromě toho je v tomto centru vyhlášená kuchyně, která stoprocentně zažene kručení v žaludku.