Český Banksy „řádí” v Brně

Český Banksy „řádí” v Brně

Díla neznámého autora Banksyho zná pravděpodobně každý. Mluvíme o neznámém autorovi grafitů, které však nejsou ničím ošklivým, právě naopak – stojí za obdiv a právem se řadí mezi umělce, i když tedy maluje na místa, která by správně pomalovaná být neměla. V posledních měsících však někdo podobný „řádí” v Brně. Kdo je neznámý umělec, kterému se říká český Banksy? 

Říká si Timo, ale pravděpodobně se také jedná pouze o pseudonym. Před lety se mu povedlo vydat i svou vlastní knihu, nyní zůstává na vlně kreativity pouze v podobě malování na různá brněnská místa.  

I když Timo jako jméno vychází z latinského slova timor znamenajícího strach, místo policistů se však umělec bojí spíše vyprázdněnosti či zapomnění. Jeho díla začínají plnit internet rychlostí blesku, stále si však umělec roušku anonymity zachovává. Je toho názoru, že pakliže by svou totožnost odhalil, ztratily by nejen jeho malůvky to správné kouzlo. 

Rozhovorů s ním je však celá spousta. Pokud vás tedy brněnský nejmenovaný umělec zajímá či baví, stojí za přečtení alespoň některý z nich.