Ceny bytů rostou i v Brně, a to rychlostí blesku

Ceny bytů rostou i v Brně, a to rychlostí blesku

Nejen hlavní město, ale i moravská metropole se v posledních měsících potýká s vysokými cenami nemovitostí. V Brně se v minulosti nestávalo tak často, že by se při koupi nemovitostí muselo sáhnout tak hluboko do kapsy, jako je tomu nyní. Cena za prodaný metr se pohybuje kolem stovky tisíc korun. Ovšem zatím to vypadá, že zájem neutuchá. A nepodepisují se na něm i ne zrovna atraktivní podmínky ze strany České národní banky, která zvedá úrokové sazby z hypotečních úvěrů do vesmírných výšin.  

Jak to nyní vypadá s cenou za metr čtvereční? Bohužel se tato částka pohybuje kolem stovky tisíc korun, což je rekordní posun nahoru. Vlivem ekonomické krize a touhy uložit své dlouho střádané úspory však lidé investují do nemovitostí a v porovnání s předcházejícími léty počet prodaných nemovitostí výrazně vzrostl.  

V Brně je aktuálně největší zájem o jednopokojové byty, ale i dvoupokojové jednotky jsou ještě zdrojem pozornosti. Obecně se však pozornost upíná hlavně na malometrážní byty, které se ještě mohou pohybovat v cenově přijatelné hladině.