nemocnicí Milosrdných bratří

Jak to bude dál s nemocnicí Milosrdných bratří?

V současné době se snad každé město snaží o to, aby se v něm lidé měli dobře. Hlavně přes letní prázdniny se konalo mnoho nejrůznějších oprav a rekonstrukcí, které se většinou však vztahovaly na školy, dokud do nich prvního nebo čtvrtého září nenastoupí žáci a studenti. Ovšem dlouhodobě se většina měst snaží zvelebovat hlavně i služby v nemocnicích, na které jsou stále samé stížnosti. Je nutné se tedy domluvit na chodech nemocnice, stejně jako to udělalo Brno.

Brno jakožto druhé největší město České republiky by mělo být rozhodně se svou lékařskou péčí na velice vyspělé úrovni. Přece jenom se sem stěhuje řada lidí, kteří dříve či později právě tady najdou nějakého svého obvodního lékaře, aby nemuseli dojíždět daleko domů. Lidé tak očekávají, že na zdejší lékaře bude opravdu spolehnutí.

A co zdejší nemocnice?

Nejen na lékaře jako takové, ale hlavně na nemocnice se klade velký důraz, protože pokud už musíte být v nemocnici, pak to není s něčím, na co by se neměl klást důraz. Proto se Brno dohodlo s konventem na dalším provozu zdejší nemocnice Milosrdných bratří. Je dobré, když město bude vědět, kam nemocnice se svým provozem směřuje do budoucna.

Smlouva propadne příští rok

Málokdo ví, že mezi městem Brnem a taky mezi Konventem Hospitálského řádu sv. Jana z Boha – Milosrdných bratří existuje jistá smlouva o dlouhodobé spolupráci. Právě ta umožňuje městu využívat areál nemocnice. Je tu taky i samotná nájemná smlouva, která většinou bývá na dobu dvaceti let. Blíží se však příští rok, kdy by měla nájemní smlouva propadnout. Proto se ani není čemu divit, když se začalo rychle jednat o tom, jak to bude v dalším období vypadat. Přece jenom je nutné, aby to z obou stran vzájemně fungovalo – definovaly se tak podmínky. Město se v některých ohledech přizpůsobilo konventu, v některých ohledech se konvent přizpůsobil městu.