Brno v Japonsku

Brno se prezentovalo až v Japonsku!

V poslední době zažívá Brno poměrně rušné časy. Přece jenom je tu opět podzim, což znamená, že začíná opět další školní rok a že se do Brna hrnou další stovky nových studentů, kteří zde chtějí během čtyř či více let získat nějaký titul, po kterém tak prahnou. Samozřejmě se to podaří, vždyť to chce jenom vytrvat a trochu se učit. Nicméně kromě toho bylo Brno v poslední době odměněno zlatou medailí v mezinárodní soutěži, v níž si na zlato v minulosti nedosáhlo žádné české město.

Nicméně Brno se v poslední době připravovalo na prezentování se v Japonsku, kam se vydalo v době od 21. do 24. září. Představovalo se zde na veletrhu cestovního ruchu.

Veletrh na světové úrovni

Byla to pro Brno rozhodně pocta prezentovat se na veletrhu světové úrovně. Jednalo se o veletrh JATA EXPO, což je vlastně největší veletrh cestovního ruchu v japonském Tokiu. Poté se také prezentovala i v Osace.

Do té doby bylo k vidění řada propagačních materiálů, které si Brno muselo přeložit do japonštiny. Samozřejmě si s sebou zástupci přinesli i řadu nových CD Janáčkovy inspirace, aby tak vnesli trochu té české hudby i do takových japonských koutů. Ještě předtím, než se vyjelo do Japonska, samozřejmě proběhl i křest tohoto CD.

Autorem tohoto nového CD byl Petr Oliva, který pečlivě vybíral skladby, jež na CD dá. Vybral hlavně písně ze sbírky Moravská lidová poezie, které trochu upravil, zaranžoval a přidal k tomu komorní studiový soubor.

Brno centrum sociálního dění

Do té doby bylo Brno cílem mnoha instagramových nadšenců, blogerů nebo jiných novinářů, kteří se sem sjížděli, aby si všechno toto nafotili a hodili na své profily na sociálních sítích. Brno se tak do Japonska dostalo s poměrně velkou škálou fanoušků v zádech, kteří Brno doprovázeli na sociálních sítích až do Japonska.