Brno pomáhá

Brno pomáhá! K čemu dopomohlo nyní?

Brno se dneska řadí mezi tři největší města České republiky. Jedná se navíc o jedno z nejoblíbenějších moravských měst, které je zároveň taky i univerzitním městem. Neustále se sem lidé stěhují, což znamená, že se město musí snažit o to, aby zde bylo opravdu pořád co dělat a aby se zde lidé nenudili. To se zde stává opravdu minimálně. Vždyť neustále slyšíme o festivalech, které se zde pořádají, o hudebních interpretech, kteří sem míří, nebo o tom, komu Brno pomohlo.

Brno se opravdu snaží o to, aby se zde lidi měli dobře. Například nyní dopomáhá dalšímu projektu. Pomoct na projektech je pro Brno typická. Chce neustále podporovat nové talenty nebo nové myšlenky, které mohou naši společnost dotáhnout zase na trochu vyšší úroveň. Nyní se například podpořil projekt, který souvisí s budoucí hasičskou stanicí na Lidické ulici.

Hasiči, kteří se řadí k těm profesionálním, mají dodneška poměrně chátrající základnu, s níž se muselo něco udělat. Naštěstí nyní město Brno rozhodlo o tom, že se zde nová hasičská základna opravdu postaví, a to konkrétně v již zmiňované Lidické ulici.

Smlouva podepsána!

Smlouvu, kterou je potřebné mít podepsanou a která pojednává o vypracování projektové dokumentace na budoucí hasičskou stanici, už naštěstí podepsána byla. Nic tedy nebrání tomu, aby se začala stavba dávat do pohybu.

Kolik bude tato nová hasičská stanice stát?

Samozřejmě nic není zadarmo a bohužel ani tato stanice ne. Vypracování projektové dokumentace přesáhne takřka 10 milionů korun. Samozřejmě projektová dokumentace je jenom začátek. Město Brno dohromady do tohoto procesu investovalo zhruba 9,5 milionů korun. Zhruba 700 000 korun by měl uhradit státní rozpočet, ale v současné době nejsou ve státním rozpočtu potřebné tisíce k mání.

Ovšem díky tomu, jak se vypracuje projektová dokumentace, tak se najednou taky otevře cesta k dotacím, které uděluje Evropská unie. Tyto dotace by mohly domoct k celé stavbě, která se má pohybovat kolem 400 milionů korun.