V Brně se konal festival Divadelní svět

V Brně se konal festival Divadelní svět

To, že nám v květnu počasí zrovna nepřálo, nezabránilo v konání mnoha zajímavých festivalů. K nim se přidal také festival Divadelní svět Brno, který se v moravské metropoli konal už podesáté. Jubilejní desátý ročník oblíbeného divadelního festivalu se nesl pod tématem “Evropský sen” a nahlíželo se na téma z mnoha úhlů pohledu. Festival se konal v druhé polovině května a jako v uplynulých letech přilákal celou řadu návštěvníků.  

Celé produkce jubilejního ročníku festivalu se ujalo Národní divadlo Brno. To se produkce zhostilo ostatně už popáté. Národní divadlo Brno spolupracovalo hned s několika brněnskými scénami, s nimiž se připravilo více jak padesát divadelních inscenací. Mnohá divadelní představení byla zahraniční, některá byla dokonce až z Jihoafrické republiky nebo z Martiniku.  

Téma “Evropský sen” bylo spjaté s připomínkou třiceti let od chvíle, kdy se společnost začala vyjadřovat svobodně, kdy se začaly plnit sny. Jedním ze snů byl návrat do Evropy, proto se nesl letošní ročník v tomto duchu.