be2can

Be2Can – byli jste se letos podívat?

Brno neustále pořádá celou řadu zajímavých akcí a festivalů, na které by byl hřích se nejít podívat. Bohužel řadě z nás data těchto velkolepých akcí někdy nesedí, a tak vynecháme i takové festivaly, které chceme mermomocí navštívit. Naštěstí se jich v Brně koná tolik, že vždycky nějaký stihneme. Například nedávno se konala celá řada filmových festivalů. Na konci října se dokonce konal velice zajímavý a velice prestižní festival, který měl tady do filmu co dočinění – jednalo se o Be2Can.

Letošní podzim se v Brně nese opravdu ve znamení nejrůznějších filmových festivalů. Nejdříve to byl festival mezinárodních filmů Ekofilm, pak to byl mezinárodní festival krátkých filmových snímků Brněnská 16 a nyní to je už 4. ročník přehlídky prestižních festivalových snímků Be2Can.

Co to vlastně Be2Can je?

Tento prestižní festival se v Brně koná už po čtvrté, jak již bylo zmíněno. Přináší do Brna perličky z prestižních festivalů. Letos se konal v rozmezí od 22. – 26. října, proto pokud jste ho letos nezastihli, musíte si počkat do příštího roku – bohužel.

Letos se uvedly premiéroví držitelé Zlaté palmy z Cannes, taky jste měli možnost zhlédnout snímek Rubena Östlunda, který nazval „Čtverec“. Tento film mimochodem celý festival zahájil. Dále jste mohli zhlédnout snímek „O těle a duši“, který si z Berlína přinesl Zlatého medvěda a který natočil Enyedi. Kromě toho taky budete moct vidět i držitele benátského Zlatého lva. Toto ocenění si odvezl snímek nazvaný „Ta, která odešla“ od režiséra Lava Diaze.

Kolik stálo letos vstupné a kde se festival konal?

Letos tedy festival opět sliboval něco naprosto neuvěřitelného. Vstupné nebylo nijak závratné – jednalo se o 120 korun. Je to tedy méně, než co obvykle zaplatíte v kině. Letos se celá akce konala v sále Břetislava Bakaly na Žerotinově náměstí 6.