brněnské chrámy

Až do září zažijte brněnské chrámy trochu jinak!

Letošní léto se dalo prožít mnoha různými způsoby. Nejvíce zábavy jste si však jednoznačně užili tehdy, pokud jste léto trávili v krásném moravském městě Brně. Přece jenom tam po celé léto probíhal obrovský festival nazvaný „Léto v centru“, kdy jste tak mohli být svědky každý den jiného skvělého hudebního vystoupení, které však nebylo jenom o populární hudbě, ale hlavně taky o komornější, vážnější hudbě.

Mimo to byla pořádána řada výstav a jiné podobné akce, které zase nadchly nadšence do umění nebo do podobných odvětví. Na své si přišli i sportovci díky řadě sportovních akcí.

Nicméně léto v Brně šlo prožít ještě trochu jinak – trochu v poznávacím slova smyslu. Například je možné navštívit zdejší chrámy trochu jinak – s výkladem průvodce. Nebude to však běžná prohlídka vždy jednoho chrámu, ale těchto chrámů je hned pět na seznamu.

Od kdy do kdy se akce koná?

Jedná se o církevní turistiku po brněnských chrámech, kdy s výkladem průvodce vždy budete moct navštívit hned pět chrámů najednou. Jedná se o akci, která probíhá už od poloviny června a bude probíhat až do poloviny září (konkrétně až do sedmnáctého září).

Tuto akci pořádá už po osmé Moravská metropole. Tento projekt je už osmým rokem přesně nazvaný „Brno a jeho chrámy“. Je však nutné zmínit, že lidé mohou chrámy navštívit zcela zdarma a navíc opravdu s průvodcem, který jim o chrámech prozradí i to, o čem doposud neměli ani zdání.

Jaké chrámy lze navštívit?

Do tohoto projektu je letos zapojeno pět chrámů – bazilika Nanebevzetí Panny Marie, dále také katedrála sv. Petra a Pavla, kostel sv. Jakuba a dále taky kostel sv. Janů a kostel sv. Michala. Všechny tyto chrámy a kostely mají však svou otevírací dobu, a tak je dobré je navštívit hlavně od úterý do pátku, kdy je jejich otevírací doba zhruba stejná – v pondělí a o víkendu se většinou liší.