Atomový kryt

Atomový kryt zažije své první vystoupení!

V Brně se toto stále hodně děje. Bohatý je v tomto druhém největším městě hlavně kulturní život. Neustále se zde na zdejším výstavišti konají nejrůznější akce, které stojí rozhodně za návštěvu. Hlavně během letošního léta nebylo o zábavu v Brně nouze. Je však nutno podotknout, že to koncem léto zdaleka nekončí. Bohatý program je pro vás připravený i nadále. A samozřejmě to není jenom ten kulturní.

Dnes se v Brně můžete vydat i za sportem, ale v poslední době je opravdu oblíbené hlavně divadlo jako takové – kultura tedy vede značně před sportem. Brno je samozřejmě plné divadel, kde takřka denně hrají nějaké divadelní představení, a tak je o zábavu postaráno, pokud byste se rozhodli strávit volné odpoledne trochu jinak.

Divadelní představení už i v krytu!

Co je zvláštní, tak je to, že se v současné době chystá naprosto první představení v atomovém krytu 10-Z. To rozhodně nabídne divákovi zase trochu jinou atmosféru, než na jakou je zvyklí v běžných divadlech.

Na jakou divadelní hru se můžeme těšit?

Vůbec první divadelní hra v těchto prostorech bude k vidění 14. září a bude se konkrétně jedna o drama „Cikánský boxer“. Jedná se o podklad z dramatu německé autorky Rike Reiniger a hlavní roli ztvární Filip Teller. Tato hra je režírována geniální Gabrielou Ženatou.

Pokud byste zatoužili po drobné ukázce toho, jak asi hra bude vypadat, pak vás přivede k životním osudům boxera Johanna Trollmanna, který se roku 1933 stal mistrem v polotěžké váze v Německu. Ovšem před druhou světovou válkou musel narukovat do Wehrmachtu, kde byl bohužel díky tomu, že byl Rom, umučen v koncentračním táboře.

Jestliže byste chtěli tuto nevšední hru vidět, pak navštivte kryt, který má vchod na Husově ulici. Divadlo unese až devadesát míst. Pakliže byst však tuto premiéru nestihli, repríza se bude konat 5. října.