otevírací doba hřbitovů

AKTUÁLNĚ: Otevírací doba hřbitovů během svátků

Podzim je období, které nemá někdo zrovna v lásce. Přece jenom se neustále ochlazuje, neustále prší, neustále prší, všude na nás číhají bakterie nebo viry, které chtějí napadnout naše tělo. Navíc se podzimní období nese v takové pochmurné náladě. Všechno je všude tmavé, vydlabávají se dýně, které se převzaly z amerického svátku Halloween, nebo je taky řada svátků, při kterých je nám smutno. Například Dušičky se řadí k těm svátkům, při kterých navštěvujeme hřbitovy, abychom si zavzpomínali na ty, kteří s námi už nejsou.

Mnohé hřbitovy hlavně ve městech mají svou otevírací dobu. Na vesnicích to není zvykem, protože tam se většinou všichni dobře znají a málokdo by poškodil krásný hřbitov, o který se starají všichni dohromady. Ovšem pokud bydlíte ve městě, pak se setkáte s otevírací dobou. Většina hřbitovů zavírá poměrně brzy, což je škoda v souvislosti s blížícími se svátky. Proto se konkrétně Brno rozhodlo, že budou hřbitovy během svátků otevřeny déle.

Přece jenom to nejsou jenom Dušičky, ale taky i Vánoce nebo Velikonoce, kdy navštěvujeme naše blízké na hřbitovech. Právě o takových svátcích se v Brně prodlouží otevírací doba hřbitovů.

Nové otevírací doby schváleny

Některé hřbitovy v Brně budou otevřené dokonce až do devíti hodin večer. Návrh, který se týkal prodloužení otevírací doby u brněnských hřbitovů, byl už i schválen radním a nabírá ihned v platnosti. Ranní otevírací doba je samozřejmě neměnná, a sice všechny otevírají v sedm hodin ráno.

Přineslo tato novinka nějaké komplikace?

Díky tomu, že se nyní bude otevírat a zavírat hřbitov, i když bude tma, na mnohých hřbitovech se musí vybudovat osvětlení. Na některých hřbitovech opravdu osvětlení nenajdete a z důvodu bezpečnosti se musí osvětlení vybudovat. Je to pro město určitá komplikace, ale není to nic, co by nešlo rychle vyřešit či na co by nemělo město peníze.