Slavnosti vína

Slavnosti vína přilákaly tisíce lidí!

Podzim se nejen na Moravě nese ve znamení vinobraní a slavností vína, ovšem jenom na Moravě to vinobraní stojí zkrátka za to. V Uherském Hradišti byly slavnosti vína konkrétně druhý týden v září, do Brna se však tyto oslavy plné vína a burčáku přenesly na konci září a opět přilákaly snad tisícovky lidí. Vše probíhalo na náměstí Svobody a bylo samozřejmě o zábavu dobře postaráno.

Slavnosti vína konkrétně začaly už 21. září a trvaly skoro deset dní, což není u slavností vína tak obvyklé. V Brně se však už dlouho trhají rekordy, a tak se letos rozhodlo, že slavnosti vína potrvají až do 30. září. Každým dnem sem zavítalo několik set lidí.

Na co jsme se mohli těšit?

Pokud jste letos brněnské slavnosti vína nestihli, budete si muset počkat do příštího roku. Ovšem aspoň vám ve zkratce řekneme, o co jste letos přišli. Přišli jste hlavně o burčák a víno, které nabízelo ne pět či deset vinařství, ale rovnou 25 vinařství nejen z Moravy. Byla předváděna nejrůznější řemesla, která s vínem a vinobraním souvisí, dále se rozdávalo či kupovalo mnohé dárkové zboží, k dispozici byla i celá řada občerstvení.

Samozřejmostí byl i doprovodný program. Samozřejmě se nejvíce hrály folklorní skladby, které zkrátka k slavnostem vína patří. Vystupující byli oblečeni do tradičních krojů a užívali si to, že mohou být tak velkých oslav součástí. Užili jsme si taky celou řadu vystoupení různých cimbálových muzik a a zatančit přišla celá řada různých nejen folklorních kroužků.

Ani na degustaci se nezapomnělo!

Samozřejmě i degustace byla součástí skvělých slavností. Letos bylo k degustaci přichystáno více jak 400 druhů vín. Mezi vinařství, která se zde ukázala, patří například Víno Hruška, dále také Vinařství Maňák, Vinařství Volařík, Vinařství Veritas, Vinařství Plaček, Vinařství Lukáš Hlinecký, Vinařství Pavlovín, Vinařství Sládek nebo třeba Rodinné vinařství Veverka.