vizualizace rekonstrukce domu na Podnásepní

Dům na Podnásepní se dočká rekonstrukce

Investice více než 50 milionů korun poputuje neobývaného bytového domu na Podnásepní. V průběhu září se začne s jeho rekonstrukcí. Výsledkem bude 22 nových bytů.

 

Zhotovitelem rekonstrukce vybrala radnice firmu IMOS. Podle plánu se do konce příštího roku do nových bytů mohou nastěhovat. Ta provede půdní vestavbu, v pěti podlažích vybuduje 22 bytů, postaví výtah a dvůr upraví na odpočinkovou zónu.

 

„Je to dlouhodobě nevyužitý vybydlený dům v majetku města, stavební práce bude trvat zhruba rok. Podle smlouvy má zhotovitel povinnost začít s nimi do třiceti dnů od podpisu smlouvy. Hotovo by mělo být na podzim příštího roku, do Vánoc věřím budou všichni bydlet,“ popsal náměstek primátorky pro bydlení a správu majetku Oliver Pospíšil.

 

Na deset bytů, které budou vedeny jako sociální se službou (tedy se zajištěným kontaktem se sociálním pracovníkem) získalo město dotaci IROP ve výši 12 milionů korun. Ostatních dvanáct bytů město využije dle aktuální potřeby, například jako startovací byty pro mladé páry a rodiny.