David Rusňák

DRFG a David Rusňák podporují festival i lidi bez domova

Pakliže mluvíme o DRFG, vybaví se nám pojmy jako jsou investice, dluhopisy, akcie, fondy, nemovitosti. Ovšem skupina Davida Rusňáka se nezaměřuje pouze na zisky, ale také cítí odpovědnost za svůj kraj a jako brněnští patrioti se snaží region podpořit. Logickým vyústěním byl vznik Nadace DRFG.

Brněnský festival byl pro nadaci Davida Rusňáka jasná volba

Nadace není nijak vyhraněna, je velmi univerzální v tom, který projekt podpoří. Hned zprvu bylo jasné, že jako první se organizátoři zaměří na uskutečnění festivalu Meeting Brno (po vzoru italského Meeting Rimini). Ten se koná každoročně a vždy je spjat s nějakým tématem vyplývající z historie. Jedná se o setkání zástupců z různých náboženství i kultur, s možností setkání se se zajímavými hosty či zhlédnout umělecká vystoupení. Recenze jsou každoročně příznivé a motivují pořadatelé pokračovat v této činnosti dál.

Vzdělávání, Klokánek i Diecéze –  tam všude Nadace DRFG pomáhá

Zábava není to jediné, o co se Nadace DRFG stará. Další její zásluhou je edukace mládeže z dětských domovů nebo neúplných rodin v oblasti finanční gramotnosti, kterou má tato investiční skupina v malíku. Nejde jen o to vykládat mladým lidem o akciích, dluhopisech či dalších možnostech zhodnocení peněz. Jejich cílem zatím není pořídit si soukromé letadlo, ale mít základní povědomí o hospodaření s vlastními penězi.

Dalším příkladem je domov Horizont v Kyjově, což je zařízení pro lidi, kteří mají těžké mentální i fyzické onemocnění. Zde je DRFG nejvýznamnějším soukromým sponzorem. Dále také myslí na brněnský Klokánek nebo Diecézní charitu v Brně. V nejchudších částech města se můžeme setkat s terénním pracovníkem, který pomáhá potřebným, a i on je placen z nadačních peněz.

Když zaměstnanci DRFG jdou příkladem

V neposlední řadě je důležité zmínit, že i zaměstnanci této investiční skupiny mají sociální cítění. Jakmile se dozvěděli o založení firemní nadace, sami začali na charitativní účet přispívat. Vybraná částka byla nemalá a pořadatele brněnského festivalu tento přístup velmi mile překvapil.

Je bez diskuze, že David Rusňák je na tyto počiny pyšný a věříme, že se nadaci bude dařit a dále podpoří další kulturní, sportovní a sociální akce v Brně a okolí.

 

Další články na téma: David Rusňák