Začne se stavět tramvajová trať do Bohunic

Začne se stavět tramvajová trať do Bohunic

V Brně se neustále snaží o to, aby občané byli spokojení a šťastní. I proto se podepsala smlouva, která dává svolení ke stavbě tramvajové trati do Bohunic. Jelikož je tedy smlouva podepsána, stavba nové trati může začít.  

Nová dopravní linka má pomoct brněnskému Kampusu, do kterého jezdí dnes a denně tisíce lidí. Sice v uplynulých letech prošla linka velkým vývojem a začalo zde sídlit mnoho firem, přesto sem nevede mnoho spojů. Nová linka by to však měla změnit. Vést má ze Starého Lískovce až do Bohunic.  

Nedávno schválená linka má propojit brněnskou městskou část Starý Lískovec a zmiňované Bohunice. Vše má být hotové do tří let, tedy do roku 2022. Podle všeho se bude jednat o jednu z nejvýznamnějších dopravních staveb ve městě, na kterou se samozřejmě získají i dotace, jelikož to bude obrovský přínos pro občany města Brna.  

Náklady na tuto stavbu mají podle všeho přesahovat skoro miliardu a půl. Přesto se do stavby vyplatí investovat, přece jen bude nová tramvajová linka zlepšovat i dostupnost k Fakultní nemocnici Brno.