Zoologická zahrada

Zoologická zahrada jako nejlepší aktivita pro rodiny s dětmi

Mnoho rodin často neví, co s dětmi podniknout, přesto je to tak prosté. Děti nejsou zrovna náročná stvoření – chtějí jenom trochu pozornosti. Proto se s nimi vydejte na nějaký výlet, na který nezapomenou. I hloupá projížďka na kole jim udělá takovou radost, že se ten daný den zapíše do seznamu těch nejlepších dnů v jejich životě.

Největší radost však dětem uděláte, pokud se s nimi vydáte do zoologické zahrady. Přece jenom děti milují ojedinělá zvířata, která se jen tak někde nevidí. O slonech, opicích nebo o žirafách čtou jenom v pohádkových knížkách, což je poměrně škoda, protože právě taková zvířátka by měly děti vidět na vlastní oči. Ještě že je v České republice více jak devatenáct zoologických zahrad, a tak se rozhodně máte, kam podívat.

Pokud například budete v Brně, navštivte zdejší zoologickou zahradu, která se může pyšnit tím, že je jednou z největších zoologických v České republice – s dětmi je to tak výlet na celý den.

Čím je zoologická zahrada v Brně jiná?

Zoologická zahrada v Brně je jedinečná hlavně proto, že je otevřena už více jak šedesát let. Nabízí tak návštěvníkům krásný přírodní areál, který je však stále modernizovaný a rekonstruovaný, aby i po několikáté návštěvě měli návštěvníci pocit, že se nachází naprosto někde jinde.

Je nutné poznamenat, že zřizovatelem je Statutární město Brno. Tato zoologický zahrada je však i jedním ze zakládajících členů Unie českých a slovenských zoologických zahrad a také je členem i několika významných mezinárodních institucí, mezi něž se řadí například EAZA nebo WAZA.

Mezi nejunikátnější chov se zde řadí hlavně odchov ledních medvědů a také odchov čtyřiadvaceti mláďat dvojjazyčníka haitského, což je samozřejmě ohrožený druh.

Expozice se známými, ale také s neznámými zvířaty

Mezi nejoblíbenější expozice se řadí hlavně výběh ledních medvědů, dále také vlků, kanadských bobrů a dokonce i rosomáků. Jsou tu tedy populární i známé, ale také i neznámé druhy zvířat. Zoologický brněnská zahrada má však taky i Africké vesnice, v nichž uvidíte nejen slony, ale také žirafy. Mimo to jsou zde nové voliéry, mezi niž se řadí například voliéry orla bělohlavého. Mezi jedinečnosti zde patří i průchozí expozice klokanů.