Brno plavání

Kde si můžu v Brně pořádně zaplavat?

Brno je dnes město, které podporuje sport jako takový. Lidé sem odjíždí za bydlením, aby například chodili na školu, jiní sem však cestují hlavně proto, že je tu skvělé zázemí pro sportování. Je tu dostatek krytých sportovišť, která jsou určena nejen pro kolektivní sporty, mezi něž se řadí například tenis, squash nebo třeba badminton, ale je tu také zázemí i pro řadu jiných sportů – pro hokej, fotbal a další.

Samozřejmě si na své přijdou i ti, kteří milují například plavání. Plavání se stalo dnes velice oblíbeným sportem, protože se nejedná o nic namáhavého, ale zároveň se po tomto sportu naprosto fenomenálně hubne. Řada žen se tak do plavání hrne po hlavě, ale bohužel řada žen také plave naprosto špatně. Většinou totiž drží hlavu nad hladinou, což je samozřejmě zle – hlava by se měla dostat alespoň po nos do vody, aby se nám nepoškozovala páteř a aby plavání tak bylo účinné přesně tak, jak účinné být má.

Dá se v Brně někde dobře zaplavat?

Co by to bylo Brno za město, kdybychom se tady nemohli radovat z nějakého povedeného bazénu. Dnes už snad v každém městě musí být plavecký bazén, a pokud to tak není, lidé se rozhodnou dojíždět jinam a poté se samozřejmě i přestěhují. To si Brno nemůže dovolit, a tak se rozhodlo postavit plavecký bazén Kohoutovice. Právě zde si naprosto skvěle zaplavete.

Co Plavecký bazén Kohoutovice nabízí?

V tomto plaveckém bazénu na vás čeká hlavně pětadvacetimetrový plavecký bazén, která je o rozloze dvacet pět krát dvanáct a půl metru. Hloubka se tu liší – je to zhruba od sto osmdesáti centimetrů do dvou metrů. Pohodlné plavání zajišťuje hlavně šest plaveckých drah.

Mimo to je zde přístupný i rekreační bazén, kde najdete hlavně perličkové rošty, dále také chrliče vody a vodní trysky. Oblíbený je u dětí hlavně devadesátimetrový tobogán nebo třeba divoká řeka. Whirpool je samozřejmost, stejně jako dětské brouzdaliště nebo pára, sauna, posilovna či mokrý bar nebo masáže.