Poznejte i vy svého strážníka

Poznejte i vy svého strážníka

Ať už procházíte parkem nebo uličkou města Brna, pravděpodobně narazíte na strážníky, kteří kontrolují pořádek a kteří zajišťují, aby bylo ve velké moravské metropoli bezpečno. I když na strážníky narážíte, ve skutečnosti to jsou pro vás jen cizí lidé. To se však může změnit. Brňané totiž nově mohou na webu poznat svého strážníka. Už jste toho svého poznali? 

Poznat svého strážníka můžete na podnět vedení města. Díky vedení města Brna se vrací úspěšný projekt, který má na svědomí Městská policie Brno. V rámci tohoto projektu můžou zájemci svého strážníka přímo kontaktovat. Brňané tak díky tomu mohou získat o něco přesnější představu o člověku, který se o jejich bezpečí a pořádek v blízkém okolí stará. Díky tomu, že svého strážníka poznají, bude pro ně daleko snazší požádat ho o pomoc, pokud to bude zapotřebí. Strážník pro ně nebude tak úplně cizí člověk.  

Projekt fungoval od roku 2012, ovšem na nějakou dobu bylo jeho fungování pozastaveno. Letos však opět dochází k opětovanému spuštění projektu.