moravský podzim

Moravský podzim je v plném proudu!

Pokud žijete nebo velice často cestujete do Brna, vždycky dokonale žasnete nad tím, co se tu vždycky děje. V létě tu bylo hodně hudebních festivalů, které zde startují zhruba v květnu v době brněnského majálesu, ale také tu můžete najít velkou hromadu výstav, které trvají třeba i několik měsíců. Pokud byste zatoužili po kulturních a společenských akcích, tak tu také řada takových probíhá. Většinou lidé milují trhy na Zelném trhu, kde jsou trhy opravdu se vší parádou, ale také se milují akce konané na Komenského náměstí.

Právě tady aktuálně probíhá podzimní velký festival nazvaný „Moravský podzim“. Startoval 6. října a probíhat bude až do konce října, tedy konkrétně do 28. října tohoto roku. Letos se tento podzimní, moravský festival nese ve znamení revoluce. Už totiž uplynulo sto let od revoluce, která proměnila celý, celičký svět. Revoluce vlastně určila, jakým směrem se bude vydávat svět ve dvacátém století, tudíž toto téma bude opravdu velice rozebírané a diskutované. Ale bude tu i špetka hudby!

Na co se můžeme těšit?

Pokud už jste na Moravský podzim zavítali, tak máte tu výhodu, že už víte, co vás čeká. Pokud však teprve míříte na tento festival, pak se těšte na hromadu hudby, která vás bude provádět. Hudba bude letošní odpovědí na mnoho otázek. Jelikož se tento hudební festival letos nese opravdu ve znamení revoluce, většinou si lidé během poslechu hudby pokládají otázku, jak vlastně revoluce hudbu ovlivnila, co je nebo co by mohla být revoluce v hudbě.

Jakou hudbu uslyšíme nejvíce?

Samozřejmě nebude to festival plný jenom hudby, která během revoluce zněla všem v uších. Bude to hudba, která provázela celou první třetinu 20. století a postupovat se bude do současnosti. Mnohdy se zabrousí dokonce ještě do hlubší minulosti, abychom si uvědomili, že jsme vlastně rádi za to, co aktuálně máme.